11. ročník Podzimního benefičního plesu Za jeden provaz letos nebude

V letošním roce nenavážeme na tradiční Podzimní benefiční plesy, a to hned z několika důvodů. V České Třebové v současné době nejsou vhodné a dostupné prostory ke konání takto velké společenské akce. Dalším důvodem je potřeba načerpání síly a motivace do dalších činností, které Za jeden provaz, z. s. dělá.

Pokračování textu 11. ročník Podzimního benefičního plesu Za jeden provaz letos nebude

5. Benefiční notování, tentokrát jarní

Již tradiční Benefiční notování se letos poprvé konalo v květnovém termínu, program však zůstal věrný tradici. Mezi vystupujícími byl Taneční orchestr ZUŠ pod vedením Milana Špičáka, který posluchače přesvědčil o tom, jak dobře toto hudební těleso je sehráno. Novým hostem byly děti z Naděje z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež z Borku, které si secvičily Tradiční a přitom současnou romskou pohádku, za kterou sklidily zasloužený potlesk. DSCF3865Celým podvečerem hosty provázela Magda Frišová a publikum seznámila s aktuální činností spolku. Závěr hudebně-dramatického odpoledne náležel „hymně“ spolku, kterou přišla zazpívat jeho zakladatelka Zuzana Kupková. Jarní atmosféru doplnila pestrá květinová výzdoba. I přes to, že kulturní program ve městě a okolí byl 11. května velmi bohatý, veřejnost nás přišla v hojném počtu podpořit. Děkujeme městu Česká Třebová za finanční podporu a všem, kteří s námi táhnou za jeden provaz. Vstupné dobrovolné bude použito na podporu aktivit spolku.

Emma Kameníková

foto: Sára Blaško

Hledáme pomocnou ruku pro šťastný konec projektu Za jeden provaz pro Verunku. Pomůžete nám?

Málokdo si v loňském roce mohl nevšimnout veřejné sbírky Za jeden provaz pro Verunku, která vynesla neuvěřitelných 72 635 Kč na rekonstrukci koupelny pro handicapovanou slečnu z Kozlova. Díky štědrým dárcům jsme se přesvědčili, že lidem záleží na osudu druhých.

Pokračování textu Hledáme pomocnou ruku pro šťastný konec projektu Za jeden provaz pro Verunku. Pomůžete nám?

Už jste někdy měli příležitost zúčastnit se masopustního veselí?

Tato možnost se naskytla klientům Domova pro seniory 1. března, kdy spolek Za jeden provaz uspořádal hudební vystoupení v maskách, které bylo první svého druhu. Foto4Pro seniory byla přichystána divadelní scénka společně s lidovými písněmi za doprovodu harmoniky. Této akce se zúčastnili jak členové spolku, tak studentky českotřebovského gymnázia.

Pokračování textu Už jste někdy měli příležitost zúčastnit se masopustního veselí?

Za jeden provaz vstupuje do druhé dekády

Výstava 10 let Za jeden provaz uzavřela pestrý program v roce 2018. Rádi bychom i letos pokračovali v naší činnosti. Již nyní se můžete těšit na 11. Podzimní benefiční ples, který proběhne v první polovině listopadu. 5. Benefiční notování uvedeme v novém kabátě a hlavně již během května. V závěru zimy si připravíme tradiční masopustní rej v Domově pro seniory. Nejsou to však jediné akce, které proběhnou. Chceme stále více zprostředkovávat dobrovolnické příležitosti, a tímto způsobem různým sociálním skupinám v České Třebové věnovat tolik drahocenný čas.

Sbírka Za jeden provaz pro Verunku byla sice již ukončena, ale nyní probíhají intenzivní přípravy rekonstrukce koupelny. I přes obdivuhodnou výši výtěžku nedokážeme pokrýt veškeré náklady spojené s rekonstrukcí, a tak hledáme nové partnery a sponzory, kteří by byli ochotni podpořit dobrou věc. Víte o někom? Neváhejte nás kontaktovat.

Všechny aktuální informace naleznete na našem webu. Děkujeme všem, kteří nás v naší činnosti podporují. V novém roce 2019 se opět těšíme na setkání s vámi.

 

Poslední akce Za jeden provaz

Letošní rok byl pro nás jeden z nejnáročnějších. Avšak po naší každoročně největší akci – plesu, jsme ani chvíli neotáleli a začali jsme připravovat poslední akci letošního roku. Celý listopad jsme věnovali přípravě výstavy a její vernisáže. Fotografie, které vystavujeme, znázorňují 10 let činnosti spolku. Jednotlivé panely jsou laděny do jednotlivých hesel, jako je nadšení, vděčnost, dojetí apod.DSCF4868

Celá tato akce probíhala ve spolupráci s Městskou knihovnou Česká Třebová. Vedení knihovny bylo velmi štědré, kromě toho, že nám propůjčilo své prostory a rámy, také zařídilo bohaté občerstvení pro hosty na naší vernisáži.

Pokračování textu Poslední akce Za jeden provaz