10. Podzimní benefiční ples

Již tradičně byla plesová sezóna v České Třebové zahájena Podzimním benefičním plesem, který se konal 3. listopadu v Národním domě. IMG_5213Celý večer se nesl ve znamení oslav 10 let naší činnosti. Přehled aktivit, které jsme v uplynulých letech uspořádali, si mohli hosté prohlédnout také díky výzdobě v sále. Hlavním symbolem se letos staly dílky puzzle, které mají symbolizovat spolupráci a soudržnost, bez které se naše pomoc druhým neobejde.

Celý večer byl zahájen proslovem paní starostky Magdalény Peterkové a ředitelem českotřebovského gymnázia panem Josefem Menšíkem. Oba přispěli ke slavnostní atmosféře gratulacemi k našemu výročí a popřáli nám, jako správným oslavencům, vše nejlepší do dalších let naší činnosti. IMG_5326Poté se ujala slova naše předsedkyně Anna Borková, aby přivítala všechny návštěvníky plesu a pozvala na taneční parket dívky z tanečního oboru Základní umělecké školy Česká Třebová pod vedením Lenky Slavíkové, které si pro nás připravily dvě krásná předtančení. Hlavní bod programu se odehrával ve velkém sále, kde k tanci a poslechu hrála kapela Koplahoband z Týniště nad Orlicí, která neodmyslitelně patří k našemu plesu již zmiňovaných 10 let. V malém sále byl připraven tradiční fotokoutek zajištěný Reném Jansou a doprovodný program, který si pro nás připravila organizace SONS věnující se pomoci zrakově handicapovaným lidem. Novinkou letošního plesu byla moderátorská dvojice Magda Frišová a Štěpán Jiroušek, která nás provázela v průběhu celého večera.

Program večera vyvrcholil půlnočním překvapením. Členové Za jeden provaz chtěli poděkovat všem návštěvníkům za jejich přízeň a společně s nimi oslavit kulaté výročí. Proto se sál o půlnoci zahalil do tmy a do sálu vešel zástup pomocníku a členů spolku nesoucí dorty s hořícími svíčky. Na dortech si pochutnali všichni hosté plesu. Oslava pokračovala dál za doprovodu kapely, zazněla i hymna „Vždy za jeden provaz“. Nechyběl ani přípitek.

Díky všem návštěvníkům, sponzorům a dobrovolníkům nejen z řad studentů českotřebovského gymnázia se nám podařilo vytancovat historicky nejvyšší výtěžek plesu ve výši 43 781 Kč, který bude použit na koupi nového mechanického invalidního vozíku pro Romanu Fricovou. IMG_5258Poděkování patří jmenovitě městu Česká Třebová, Pardubickému kraji, firmám IMS Drašnar, LDM, Starmon, DS Intex a Krauners. Děkujeme také všem, kteří nám pomohli nejen s přípravami, ale také v den plesu a přispěli tak k bezproblémovému průběhu večera. Věříme, že nejen pro nás to byla nezapomenutelná oslava našich desátých narozenin.

Pavla Strouhalová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *