Jak to celé začalo – Za jeden provaz pro Verunku

Na počátku roku 2018 nás oslovil Marek Trejtnar, organizátor Memoriálu Mistra Jana Husa, s tím, že by chtěl, abychom připravili na jeho akci program pro děti a zároveň zaštítili charitativní stránku akce. Ano, byla a je to pro spolek velká výzva. Díky našemu členovi Honzovi jsme se obrátili na paní Šrámkovou z Kozlova. Paní Šrámková žije se svojí mentálně handicapovanou dcerou Verunkou, o kterou musí nepřetržitě pečovat. Verunka je už velká slečna, po prázdninách nastoupí do 7. třídy speciální základní školy a je jí 14 let.

Všichni společně jsme zvažovali, jakým způsobem bychom mohli pomoci. Po dohodě s rodinou jsme se shodli na uspořádání veřejné sbírky. Finanční prostředky získané ze sbírky budou použity na rekonstrukci koupelny, které bude plně odpovídat potřebám Verunky a její maminky Evy. Je nutné, aby se jejich stávající koupelna rekonstruovala, protože pro maminku je koupel její dcery značně náročná z toho důvodu, že mají k dispozici pouze vanu a Verunka koupání navíc nemá v oblibě.

Pevně věříme, že díky Vám se nám podaří vybrat dostatek finančních prostředků na rekonstrukci koupelny. Děkujeme všem, kteří se s námi zapojíte do sbírky.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *