Říjen v Domově pro seniory se vydařil

Měsíc říjen nám přinesl hned dvě setkání v Domově pro seniory, kdy se spolek Za jeden provaz vydal za jeho obyvateli a připravil si pro ně dvě různorodé akce. 

První akce se konala první říjnový pátek. Odpoledne se neslo v duchu loučení se s létem, kdy do domova přišla zahrát českotřebovská kapela 375 m.n.m., která si pro seniory připravila řadu známých písniček, které zná snad úplně každý. Zájem byl velký a naplnila se celá jídelna. Senioři se zapojili do zpěvu, tleskali do rytmu písniček nebo se jen usmívali a vychutnávali si vystoupení. Všichni si to užívali a bylo to znát i z jejich výrazů.

Přesně o týden později se konala další akce, která se už nesla v duchu vítání podzimu. V domově se konal kreativní workshop, kde si senioři mohli nazdobit šátek.

Na vyrábění přišly převážně ženy, které se vyrábění perfektně zhostily a udělaly si krásné šátky s všelijakými zajímavými ornamenty a obrázky. Během malování jsme si se seniorkami příjemně popovídali a došla řada i na společenské hry.  Všichni zúčastnění se shodli na tom, že to bylo milé setkání.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se nějakým způsobem podíleli na této akci a přišli pomoct, a tím s námi táhli za jeden provaz.

Emma Kameníková  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *